chrome firefox opera safari iexplorer

Пасивний спосіб життя вкорочує вік

18 липня 2012 о 11:06

Пасивний спосіб життя вбиває в світі близько 5 млн людей щороку, пише британський медичний журнал Lancet.

«Приблизно троє з 10 осіб у віці 15 років і старше — близько 1,5 млрд людей — не слухають рекомендацій вести активний спосіб життя», — говориться в журналі.

Крім того, в опублікованій статті медики називають проблему пасивного способу життя пандемією.

Як зазначається, ще гірше йдуть справи серед підлітків у віці від 13 до 15 років.

При цьому автори дослідження, результати якого опублікував журнал, підкреслюють, що активний спосіб життя передбачає або 30 хвилин вправ помірної інтенсивності п'ять разів на тиждень, або 20 хвилин інтенсивного навантаження тричі на тиждень. Також можливе поєднання того й іншого.

З віком люди починають вести ще пасивніший спосіб життя, особливо жінки, і це більшою мірою стосується країн з високим рівнем доходу населення, зазначає журнал.

Видання також наводить результати іншого дослідження, яке було присвячене вивченню взаємозв'язку між рівнем фізичної активності та рівнем захворюваності на діабет і рак, проблемами з серцем.

Близько 6% випадків, пов'язаних з коронарною хворобою серця, викликані браком фізичної активності. За даними дослідників, 2% хворих на діабет і 10% онкологічних хворих захворіли саме через занадто пасивний спосіб життя.

В цілому, програми з підвищення рівня активності може врятувати 500 тис. життів на рік, говориться в журналі.

Раніше американські медики прийшли до висновку, що якщо проводити в сидячому положенні не більше трьох годин на день, це подовжує життя в середньому на два роки.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути