chrome firefox opera safari iexplorer

В українському музеї поселиться «Спляча красуня»

19 липня 2012 о 13:35
У «Національному художньому музеї України» проходитиме незвичний проект канадсько-українського художника Тараса Полатайка. Невідома Красуня «спатиме» в приміщенні музею протягом двох годин кожного дня з 22 серпня по 9 вересня.

У «Національному художньому музеї України» проходитиме незвичний проект канадсько-українського художника Тараса Полатайка. Невідома Красуня «спатиме» в приміщенні музею протягом двох годин кожного дня з 22 серпня по 9 вересня.

Щоб потрапити у зал, де спатиме Красуня, відвідувач має підписати наступну угоду: «Якщо я поцілую Красуню, а вона при цьому відкриє очі, я погоджуюся з нею одружитися».

У свою чергу, Красуня підпише таку угоду: «Якщо я при поцілунку відкрию очі, я виходжу заміж за цю людину».

Зараз організатори проекту вже влаштовують співбесіди для претенденток на місце Красуні. Серед вимог – «бути віком від 18 років, бути неодруженою, мати серйозний намір та щире бажання одружитися». Претенденток теж просять надсилати своє фото.

Нерв перформансу — у звабливості та страху фатального моменту. Відвідувач має добре подумати перед тим, як цілувати Красуню. Красуні ж доведеться вирішувати, чи настав для неї фатальний момент.

Виставка припинить роботу у момент, коли Красуня відкриє очі.

«Спляча Красуня» – новий проект українсько-канадського художника Тараса Полатайка, що буде показаний вперше.

Ідея проекту базується на старовинній історії, вперше записаній Шарлем Перро у 1697 році. У стислому викляді вона звучить так: "Красуня проклята спати 100 років, і буде пробуджена поцілунком Принца. Багато принців намагалося розбудити Красуню, але вдалося це тільки тому, який по справжньому її покохав. "

Проект здійснюється за підтримки Art Foundation of Alberta (Канада) та University of Lethbridge (Канада).

Тарас Полатайко народився в Україні. З 1989 живе і працює в Канаді та Нью Йорку. У 2002 представляв Україну на Бієнале Сан Пауло (Бразилія). Серед інших міжнародних форумів, на яких Полатайко представляв Україну та Канаду – Корейське Бієнале (Південна Корея, 2009) та Тель Авівське Бієнале (2011).

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути