chrome firefox opera safari iexplorer

Українські археологи знайшли унікальні прикраси часів Київської Русі

20 липня 2012 о 09:36

У Рівненській області на території культурно-археологічного комплексу «Пересопниця» знайдено нові археологічні пам’ятки.

Про це повідомив кореспонденту УНІАН директор культурно-археологічного комплексу «Пересопниця» Микола Федоришин.

За його словами, серед знахідок чимало жіночих прикрас періоду Київської Русі.

Найцікавішою із знахідок, на його думку, є бронзова фібула у формі ромбу. У княжі часи її використовували як брошку-застібку, яку зазвичай носили на плащах. Унікальність прикраси полягає в тому, що вона збережена повністю, адже, як правило, археологи виявляють лише фрагменти фібул. У «Пересипниці» її знайшли на теренах княжого дитинця, тож, найімовірніше, прикраса належала боярині, зазначив М.Федоришин.

За його словами, культурний шар тут дуже багатий для пошуків археологів, тому чимало знахідок виявляють буквально на поверхні. І саме археологічна привабливість цієї території становить інтерес для багатьох туристів, додав він.

«Нині в музеї відкрилася експозиція жіночих прикрас давньоруського періоду. Сформована вона на основі місцевих знахідок — перснів, браслетів, підвісок», — повідомив М.Федоришин.

***

Як повідомляв УНІАН, культурно-археологічний комплекс «Пересипниця» було відкрито у серпні 2011 року з нагоди 450-річчя «Пересопницького Євангелія».

Культурно-археологічний комплекс включає музей Першокниги, експозиції про історію села та музейний комплекс просто неба «Княже місто».

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути