chrome firefox opera safari iexplorer

У Житомирі знайшли старожитності часів Київської Русі

03 жовтня 2012 о 15:54

В історичному центрі Житомира, на Замковій горі, під час будівництва музею природи знайшли фундамент невідомого приміщення, уламки глиняного посуду, кістяні та металеві знаряддя праці, моменти пізнього середньовіччя, часів Київської Русі. Науковці відносять старожитності до ХІІ століття.

Про це повідомляє газета «День».

Така велика археологічна знахідка – перша за всю історію археологічних досліджень Житомира.

«У міру заглиблення розкопок хронологія опускається донизу і, очевидно, фундаменти входять в місті найглибшого розкопу до 4-х метрів, що говорить про те, що ми маємо справу з будівлею ХV, а можливо, й XIVстоліття. Взагалі археологічні артефакти, які були знайдені під час розкопок на цьому будівельному майданчику, мають датування від XII сторіччя. Це свідчить про те, що в цьому місці у той період уже існував посад, тобто окольний град», – розповів житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути