chrome firefox opera safari iexplorer

Жінки залишаться на периферії української політики

01 серпня 2012 о 12:52

В українській політиці довіра до жінок-кандидатів, що бажають стати народними депутатами, поступово зростає, це підтверджують дослідження, каже керівник громадської організації «Гендерний центр» Оксана Ярош.

Водночас, останнє опитування, яке здійснив Український жіночий фонд, показало, що 60% виборців не вважають стать визначальним фактором і ще 24% опитаних відповіли, що саме чоловіки заважають жінкам займатися політикою, пише Deutsche Welle.

Дружин і коханок – в політику

Роль української жінки у виборах в цілому відображає стан українського суспільства, коли жінка робить найбільш рутинну роботу, а чоловіки – керують, каже виконавчий директор КВУ на Львівщині Оксана Дащаківська. Яскравим прикладом цього є виборчі комісії, де 80% жінок і 20 % — чоловіків, які ними керують.

Те, що жінки на цих виборах більше балотуються у мажоритарних округах, це добре, але присутність в оприлюднених партійних списках коханок і жінок політиків – це приниження ролі жінки, зазначає Дащаківська. І додає: «Тепер, щоб стати політиком, треба бути чиєюсь дружиною».

На її думку, багато жінок відмовляються від політики, бо не хочуть працювати з чоловіками, які сьогодні представляють політичні партії в Україні.

Стабільно «не жіноча» ВР

В українському парламенті лише 8% жінок, що є значно менше загальносвітового показника у 13 %.

Жодні прописані квоти про паритетність у партійних списках ситуації не змінять, зазначають експерти. Склад парламенту з часом сам зміниться, припускає Дащаківська. Але за умови, що регіональні партійні осередки очолюватимуть жінки.

Партії не зацікавлені брати у списки жінок, бо ними важче маніпулювати, вважає представниця ГО «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

«Допоки парламент буде місцем вирішення великих бізнес-інтересів, корпоративних інтересів, доти там будуть одні чоловіки»,- додає Чумало. На цих виборах політичні партії широко практикують ставити жінок в ті мажоритарні округи, де шансів перемогти надто мало, кажуть експерти, де вже є кандидати з «великими грошима».

Відтак, для перемоги на окрузі жінки-кандидати потребуватимуть інформаційно-ресурсної допомоги і задля цього, жіночі організації мають об’єднатися, радять експерти.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути