chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині жінки ставлять рекорди народжуваності

12 грудня 2011 о 10:17

У двох гірських селах Чернівецької області — Дихтинець і Киселиці Путильського району — живуть 180 багатодітних матусь.
У селі Дихтинець живуть 83 жінки, які народили п'ятеро і більше дітей, а в Киселиці — близько 100.

«А в цілому, в Путильському районі — 348 жінок, у яких купа діточок, але вони поки не отримали геройського звання. Заявки вже знаходяться в Адміністрації Президента», — сказав «Сегодня» начальник відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Іван Слижук.

Середній вік матерів-героїнь — 40 років, є й молодші.

«34-річна селянка Галина Бубряк в цьому році має народити свою сьому дитину. Всього ж в селі живуть 17 багатодітних жінок 30-40 років», — розповіла газеті соціальний працівник села Дихтинець Валентина Євинчук.

За словами місцевих, у гірських селах Путильського району Чернівецької області бебі-бум триває вже сто років. Дітей тут завжди народжували багато, зараз трохи менше. Як кажуть старожили, в середині минулого століття сім дітей в сім'ї вважалося нормою. Жінки народжували і по 14 дітлахів. Тепер в сім'ях горців в середньому по п'ять-вісім дітей.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути