chrome firefox opera safari iexplorer

У Грузії з'явилася гора імені Степана Бандери

09 серпня 2012 о 09:54

Львівські альпіністи одну із безіменних кавказьких вершин назвали іменем провідника ОУН Степана Бандери. Про це у коментарі УНІАН розповів керівник експедиції Мар’ян Нищук.

За його словами, висота вершини 4 тис. 272 м. Водночас М.Нищук зазначає, що сама експедиція тривала два тижня. «Нам дуже пощастило з погодою, тому і так швидко закінчилось сходження. Сама ідея акції виникла взимку цього року, яку підтримали мої друзі зі Львова, Тернополя та Києва», – додав М.Нищук.

За його словами, в експедиції взяло участь п’ятеро осіб: четверо українців (троє львів’ян і один тернополянин – ред.) і один мешканець Грузії, який під час сходження захворів і змушений був залишити групу. На вершині українські альпіністи встановили меморіальну дошку із зображенням провідника ОУН і написом «Степан Бандера – герой України» та червоно-чорний прапор.

За словами альпініста, ця вершина знаходиться у районі Казбегі і не є складною, але високою. «Тому на майбутнє ми плануємо проводити масові сходження. Наступного року на цій вершині ми встановимо хрест, де проведемо панахиду за полеглими в боях бійцями ОУН-УПА. Я сподіваюсь, що дана акція стане масовою і нас підтримають ЗМІ», – сказав М.Нищук.

Група повернулась з експедиції до Львова 4 серпня. Як повідомляв УНІАН, вже наступного року клуб планує підійматися на киргизькі вершини Тянь-Шаню. Імена, які незабаром можуть з’явитися на світових мапах, уже визначено: це Андрей Шептицький, Йосип Сліпий, Євген Коновалець.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути