chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині запроваджують премію імені Степана Бандери

18 січня 2012 о 12:54

Депутатська комісія з питань освіти та науки Львівської обласної ради підтримала проект Положення про премію імені Степана Бандери.

Про це 18 січня повідомила прес-служба Львівської облради.

Проект положення запропонований заступником голови комісії Іриною Фаріон.

За рішенням комісії, премію присуджуватимуть у трьох номінаціях – політична, громадська, наукова діяльність.

Премією відзначатимуть громадських і політичних діячів, державницькі, громадські та наукові інституції (чи науковців) за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення.

Автор проекту зауважила, що постать Степана Бандери ставить особливі вимоги до претендентів, через що здобувача премії (особу чи інституцію) мають висувати громадські, політичні та наукові інституції з обов’язковими рекомендаціями щонайменше трьох авторитетних громадських, політичних та наукових діячів способом подання текстового тезового викладу своєї громадської, політичної та наукової діяльності та її результатів в українському державотворенні (проект, винахід, інвестиції, науково-теоретичні праці: монографія, посібник тощо відповідного спрямування).

Подаємо текст проекту Положення.

Проект Положення про премію імені Героя України Степана Бандери, засновану Львівською обласною радою

1. Премію обласної ради призначають у галузі національного державотворення.

2. Премією відзначають громадських і політичних діячів, державницькі та громадські інституції, науковців за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення.

3. Премію присуджують щорічно напередодні 1 січня – дня уродин Степана Бандери (цьогоріч – з нагоди Акта відновлення Української держави 30 червня 1941 року з урочистим врученням 30 червня 2012 року).

4. Здобувача премії (особу чи інституцію) висувають громадські, політичні та наукові інституції з обов’язковими рекомендаціями щонайменше трьох авторитетних громадських, політичних та наукових діячів способом подання текстового тезового викладу своєї громадської, політичної та наукової діяльності та її результатів в українському державотворенні (проект, винахід, інвестиції, науково-теоретичні праці: монографія, посібник тощо відповідного спрямування).

5. Премія передбачає три номінації: громадська, політична, науково-навчальна національна державотворча діяльність.

6. Грошова винагорода кожного з лауреатів премії становить 20000 грн. Якщо здобувачі не відповідають заявленими вимогам, можливе присудження премії лише в окремих номінаціях або взагалі відсутність лауреата впродовж того чи того року.

7. ЛОР зберігає за собою право висунення власної кандидатури з запрошенням до конкурсу.

8. Матеріали – як здобутки за останні три роки – на здобуття премії приймають на адресу Львівської обласної ради (комісія з питань освіти і науки, вул. Винниченка, 18, м. Львів, 79008) у межах від 30 червня до 1 грудня.

9. Здобувачі премії не обмежені проживанням на території Львівської області.

10. Кандидатури на призначення премії способом таємного голосування розглядають:

  • члени постійної комісії з питань освіти та науки;
  • члени постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації;
  • публічне обговорення і голосування кандидатур в Інтернет-мережі, організоване відділом інформації та зв’язків з громадськістю Львівської обласної ради.

11. Якщо на здобуття премії висунуто кандидатуру із членів постійних комісій, то ця особа не бере участи в обговоренні поданих кандидатур.

12. Рішення з кожної кандидатури приймають на основі голосування:

  • половини складу та 1 голос;
  • за розгляду лише одного претендента у кожній номінації – 2/3 від загальної кількості учасників голосування.

Якщо жоден із учасників голосування не набрав необхідної кількості голосів, відбувається переголосування серед 2-х претендентів, що набрали більшу кількість голосів.

Якщо голоси діляться порівну, шляхом відкритого голосування ухвалюють рішення:

  • премію поділити порівну;
  • не присудити жодному претендентові;
  • провести переголосування.

13. Проект зазначеного Положення розмістити на веб-сторінці ЛОР з метою корегування та доповнення (в межах від 23 січня до 23 лютого) та остаточно ухвалити Положення до 1 березня 2012 року.

Довідка

Цього року матеріали кандидатур на призначення премії приймають від 01 березня до 01 червня та, у разі присудження, урочисто оголошують лауреата премії імені Героя України Степана Бандери з нагоди Акта відновлення Української держави 30 червня 2012 року.

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути