chrome firefox opera safari iexplorer

У Грузії з'явилася гора імені Степана Бандери

09 серпня 2012 о 09:54

Львівські альпіністи одну із безіменних кавказьких вершин назвали іменем провідника ОУН Степана Бандери. Про це у коментарі УНІАН розповів керівник експедиції Мар’ян Нищук.

За його словами, висота вершини 4 тис. 272 м. Водночас М.Нищук зазначає, що сама експедиція тривала два тижня. «Нам дуже пощастило з погодою, тому і так швидко закінчилось сходження. Сама ідея акції виникла взимку цього року, яку підтримали мої друзі зі Львова, Тернополя та Києва», – додав М.Нищук.

За його словами, в експедиції взяло участь п’ятеро осіб: четверо українців (троє львів’ян і один тернополянин – ред.) і один мешканець Грузії, який під час сходження захворів і змушений був залишити групу. На вершині українські альпіністи встановили меморіальну дошку із зображенням провідника ОУН і написом «Степан Бандера – герой України» та червоно-чорний прапор.

За словами альпініста, ця вершина знаходиться у районі Казбегі і не є складною, але високою. «Тому на майбутнє ми плануємо проводити масові сходження. Наступного року на цій вершині ми встановимо хрест, де проведемо панахиду за полеглими в боях бійцями ОУН-УПА. Я сподіваюсь, що дана акція стане масовою і нас підтримають ЗМІ», – сказав М.Нищук.

Група повернулась з експедиції до Львова 4 серпня. Як повідомляв УНІАН, вже наступного року клуб планує підійматися на киргизькі вершини Тянь-Шаню. Імена, які незабаром можуть з’явитися на світових мапах, уже визначено: це Андрей Шептицький, Йосип Сліпий, Євген Коновалець.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути