chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові видали альтернативний підручник з історії всупереч міністерському

09 серпня 2012 о 11:00
У Львові видали власний посібник з історії України для п’ятикласників всупереч міністерському.

У нього увійшла вся основна інформація шкілької програми, а також і та, що не потрапила у міністерський підручник з історії України, пише Радіо Свобода.

Зокрема, такі теми, як Голодомор, діяльність УПА, радянські репресії.  На 160 сторінках посібника «Вступ до історії України для п’ятого класу» багато кольорових фотографій, мап. Книжка написана легко і доступно для 10-11-річних школярів. Ідея написати посібник з історії України виникла у молодого вчителя історії СШ №28 Львова Андрія Закалюка, коли торік Міністерство освіти, несподівано для освітян, видало новий підручник з історії України.

У ньому суттєво змінені матеріали про Другу світову війну у порівнянні з версією 2005 року: міністерство не включило матеріали про бій під Крутами, про діяльність УПА, Голодомор не називається «геноцидом», словом не згадується й про українське дисиденство, українську революцію, а ще міністерська цензура зачепила українських діячів, які боролись за відновлення незалежності України.

У посібнику подані фотографії українських героїв Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича. Щодо кількості жертв Голодомору 1932—1933 років, то автор вказує цифри від 3 до 10 мільйонів.

Львівські вчителі могли висловити власні зауваження щодо змісту посібника і їхні побажання були враховані. Півроку тривали дискусії щодо нового посібника, консультували львів’ян і науковці зі Східної України. Виконувач обов’язків начальника управління освіти Львівської міськради Катерина Гороховська розповіла, що управління освіти рекомендує вчителям історії використовувати посібник, який доповнює за змістом міністерський. Мерія придбала для шкіл 2 тисячі книжок, тобто одна припадатиме на 4-5 учнів. Вартість посібника – 35 гривень.

Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути