chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні за 10 років кількість здорових дітей зменшилася на третину

12 серпня 2012 о 16:17

В Україні, за даними Міністерства охорони здоров'я, зафіксована тенденція до зменшення кількості здорових дітей.

Протягом останнього десятиліття темп приросту распространяемості захворювань дітей у віці до 14 років становить майже 32%.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише оглядач Ольга Скрипник.

Дослідження науковців засвідчили: за період навчання з 1 по 9 клас поширеність хвороб органів травлення, а також зниження гостроти зору зростає у півтора разу, ендок­ринної системи — у 2,6 рази. Майже кожен випускник має вади опорного-рухового апарату, поширеність патології вже наблизилася до 90%.

«Батьки занепокоєні — до школи діти йдуть здоровими, а закінчують її з цілим букетом хронічних хвороб. А що буде, коли вони починатимуть нав­чання з п’яти років, як велить закон про дошкільну освіту?», — пише оглядач.

Про проблему зменшення кількості здорових дітей ZN.UA розповіла заступник директора Інституту гігієни та медичної екології імені О.Марзєєва, член-кореспондент НАМНУ Надія Полька.

«Сьогодні в школу йде значно більший відсоток хворих дітей, ніж це було, скажімо, два десятиліття тому. Матеріали досліджень, якими займаюся впродовж 30 років, свідчать, що багато дітей починають навчання, вже маючи хронічні хвороби і функціональні відхилення», — стверджує Надія Полька.

«За сприятливих умов вони адаптуються, бо межі адаптації дитячого організму набагато ширші, ніж у дорослих. Але для цього в освітніх закладах необхідно створити оптимальні умови — маю на увазі навчальні приміщення, меблі, належний режим навчання і харчування», — резюмувала вона.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Ольги Скрипник «Шукаю школу, доброзичливу до дитини».

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути