chrome firefox opera safari iexplorer

Російська мова одержала статус регіональної в Одесі

13 серпня 2012 о 13:12

Міська рада Одеси на позачерговій сесії в понеділок, 13 серпня прийняла рішення, відповідно до якого російська мова одержала в місті статус регіональної.

За це рішення проголосували 73 депутати з 111 присутніх (разом в міськраді 120 депутатів). Документ прийнятий у рамках реалізації положень закону, що набув чинності, «Про засади державної мовної політики».

Під час обговорення проекту депутат ради Олексій Косьмін зазначив, що з 2003 року в українському суспільстві з'явився термін «мови національних меншин». «Основною умовою закону є наступне: для того, щоб регіональна мова потрапляла під умову закону, необхідно більше ніж 10% населення, які вважають мову рідною.

Відповідно до останнього перепису, в Одесі проживає більше ніж 10% населення, які рідною вважають російську мову», — сказав він. Косьмін додав, що прийнятий закон надає нові можливості міськраді для розвитку й збереження російської мови.

"Ухвалення рішення дасть змогу гармонізувати мовні відносини і надасть можливість вільного вибору мови міжнаціонального спілкування в місті, де протягом 200 років слово «Одеса» пишеться із двома «с», — додав депутат. Мер Одеси Олексій Костусєв у свою чергу заявив, що для 89% одеситів комфортніше розмовляти, читати й спілкуватися російською мовою.

«Немає ніяких сумнівів у тому, що це рішення підтримує переважне число одеситів», — сказав Костусєв. Одразу ж після ухвалення рішення сесія завершила роботу.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути