chrome firefox opera safari iexplorer

Популярний кримський музей «Ластівчине гніздо» почав руйнуватися

07 вересня 2012 о 09:51

Влітку працівники замку-музею «Ластівчине гніздо» помітили тріщину в бетонній основі комплексу. Це стало поштовхом до вивчення технічного стану пам’ятника. Зважаючи на те, що скоро музей святкуватиме 100-річчя, його планують реконструювати і усунути всі недоліки.

«Ластівчине гніздо» побудували на 40-метровій скелі рівно 100 років тому.

Невдовзі потужний землетрус ледь не зруйнував замок. Частина скелі обвалилася, і пам'ятка зависла над морем.

Тоді зруйнувалася й верхня вежа з зубцями.

40 років будівля простояла закритою.

В кінці 60-х замок укріпили та відремонтували.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути