Професор з Луганська Анатолій Плотніков запропонував і опублікував в міжнародному науковому журналі Journal of computer science (8 том, 7 випуск) варіант розв'язку однієї з так званих «нерозв'язних» математичних задач P vs NP.
Зазначимо, Анатолій Плотніков займається проблемами інформатики та дискретної математики з 80-х років, а розв'язання задачі P vs NP має важливе практичне значення. Зокрема, воно дозволяє визначити шляхи вирішення багатьох проблем криптології — науки, що займається методами шифрування та дешифрування інформації, що допоможе захистити інформацію з обмеженим доступом (банківську, військову, комерційну таємницю).
На часі, варіант рішення, запропонований Плотніковим, проходить перевірку. А сам учений збирається зайнятися проблемою вирішення завдань класу UF.
«Я планую працювати в цьому напрямі. Я не припиню працювати в цій галузі, адже це моє життя», — говорить Плотніков. Зазначимо,так звані задачі міленіуму — це сім класичних задач, розв'язок яких ще не знайдено. За розв'язання кожної з них бостонський Інститут Клея запропонував приз у 1 млн доларів США. До цих пір вирішена тільки одна з семи проблем тисячоліття.
Російському математику Григорію Перельману вдалося довести гіпотезу Пуанкаре в 2002—2003 роках. Однак математичний геній від мільйона відмовився.