chrome firefox opera safari iexplorer

Киянам покажуть 100 шедеврів видатних європейських майстрів

25 вересня 2012 о 13:00

З 27 вересня до 15 жовтня у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відбудеться виставка «Європейський вимір». До уваги киян та гостей столиці – 100 картин визнаних європейських майстрів з державних колекцій України. Про це УНН повідомили у прес-службі КМДА.

Організатори інформують, вперше дев’ять провідних музеїв України об’єдналися аби створити унікальну експозицію зі 100 обраних творів європейського класичного живопису. Усі вони складають золотий фонд української культури і є невід’ємною частиною загальноєвропейської художньої спадщини.

Експоновані твори презентують найяскравіші сторінки європейської художньої культури. Серед шедеврів виставки – роботи Пітера Пауля Рубенса, Хуана де Сурбарана, Алессандро Маньяско, Франса Халса, Якопо Амігоні, Матіаса Стомера, Бартоломео Манфреді, Герріта ван Хонтхорста, Клари Петерс, Томмазо Саліні, Яна ван Гойєна, Хендріка Тербрюггена.

Картини для виставки надали: Донецький обласний художній музей, Житомирський обласний краєзнавчий музей, Львівська національна галерея мистецтв, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Одеський музей західного та східного мистецтва, Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка, Севастопольський художній музей ім. М.П. Крошицького, Харківський художній музей, Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана.

У Головному управлінні культури зазначають, що виставка «Європейський вимір» належить до знакових культурних подій.

«Заходи такого рівня надають можливість киянам та гостям столиці ознайомитися з шедеврами світового мистецтва. Крім того, проведення подібних мистецьких акцій – це продовження культурної співпраці та культурного діалогу з провідними музеями інших країн», – зауважила начальник ГУ культури Світлана Зоріна.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути