chrome firefox opera safari iexplorer

Українська Вікіпедія перетнула позначку в 400 000 статей

21 вересня 2012 о 09:14

Число статей в українській Вікіпедії перевищило 400 000. Це вчетверо більше, ніж було у Великій радянській енциклопедії, і майже вдесятеро перевищує кількість статей в Українській радянській енциклопедії — найбільшій друкованій енциклопедії українськькою мовою.

За числом статей українська енциклопедія впевнено перебуває на 14-місці в світі, а за щомісячною відвідуваністю в 2012 році займала від 26-го (у червні і серпні) до 20-го (у квітні) місця серед 285 Вікіпедій різними мовами світу.

Проміжок між трьохсоттисячною і чотирьохсоттисячною статтями був подоланий за один рік, два місяці і 13 днів.

400-тисячною стала стаття про японське місто Міяма, створена в 4:43 за київським часом (10:43 за японським). Статтю написав користувач, який у Вікіпедії користується ніком Alex K та підписується в обговореннях ієрогліфом 虎.

На прохання дати інформацю про себе Alex K повідомив, що родом з Києва, українець. Пращури — кубанці, чигирнці, чернігівці, полтавчани, ну і звісно кияни. Живе в Японії, викладає, пише зі східноазійської тематики. Цей рік створював статті про адміністративні одиниці Японії. Поскаржився, що адміністратори української Вікіпедії створені ним статті про північнояпонські адміністративні одиниці: Сібеторо, Сікотан перейменували на російські поселення і продовжив: «… незважаючи на ці неподобства, пишу далі, щоби українська не перетворилася на маньчжурську» (належить до мов, що вимирають).

Нагадаємо, напередодні, 19 вересня сталася ще одна знаменна подія — Інститут історії України НАН України надав дозвіл на для вільного використання у статтях Вікіпедії 7783 повних текстів статей Енциклопедії історії України (ЕІУ). Незабаром для вільного доступу будуть доступні всі матеріали сайту Інституту історії України.

За інформацією ГО «Вікімедіа Україна»

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути