chrome firefox opera safari iexplorer

Діти-аутисти за допомогою мистецтва довели, що здатні до навчання

21 вересня 2012 о 10:57

Вперше діти-аутисти отримали можливість показати свої художні роботи на виставці і тим самим довести, що вони здатні до навчання.

Так, цілий стенд із двома десятками робіт вихованців школи-садка для дітей з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» був представлений відвідувачам виставки-вернісажу художніх робіт людей з обмеженими можливостями в рамках Другого Київського фестивалю альтернативного мистецтва «Павлов-фест».

Роботи, які готували діти у віці від 3 до 8 років, підкреслили, що аутисти при системних заняттях показують хороші результати і цілком здатні навчатися. Про це свідчать малюнки, для створення яких діти з аутизмом використовували різноманітні техніки нанесення фарб, різні сюжети, вибирали не темні й похмурі, а яскраві тони.

Директор школи-садка для дітей з аутизмом «Дитина з майбутнім» Наталія Стручек пояснила, що діти з аутизмом насправді дуже здібні, якщо вчасно надати їм можливість вчитися. Якщо почати корекцію в ранньому віці, то дитина не тільки навчиться спілкуватися з іншими, але й зможе виражати свою індивідуальність, що й підтвердила виставка.

«Проблема соціального забезпечення і навчання дітей-аутистів в Україні дійсно існує, — підкреслила Директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко. — Це стосується і наявності необхідних навчальних закладів, і самого розуміння аутизму зокрема. Важливо займатися такими дітьми з дитинства, а не чекати, що все владнається само собою. Оскільки раніше в Україні не було жодної статистики, яка б фіксувала кількість дітей з аутизмом, то зараз навчальних закладів, де дійсно можуть допомогти особливим дітям, дуже мало. Тому на даному етапі важливі не тільки спільні зусилля в боротьбі з проблемою, але також і використання ефективних методик у самому процесі навчання дітей-аутистів».

Арт-терапевт школи-садка «Дитина з майбутнім» Анна Возненко пояснює особливості «лікування» творчістю так: «Розвиток уяви, творчості та креативності дітей є головним завданням такого навчального методу як арт-терапія. За допомогою художніх прийомів діти загострюють свою увагу, здатність відчувати світ, а також просто працювати з різними кольорами і формами. Тут важливий і індивідуальний підхід до кожної дитини, вміння розуміти її нахили та потреби, а також зробити процес творчості максимально корисним для дитини».

За інформацією Міжнародної громадської організації "Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім»

Розділи: Новини освіти

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути