chrome firefox opera safari iexplorer

Ювілейний 20-й міжнародний фестиваль гуцулів відбувся в Україні

24 вересня 2012 о 13:14

Ювілейний 20-й міжнародний фестиваль гуцулів відбувся на Прикарпатті. Цьогорічне свято зібрало рекордну кількість учасників і гостей. Побували там і наші кореспонденти.

Найстаріший учасник 20-го міжнародного фестивалю — 88-річний майстер капелюхів Василь Юсипів. Він побував на усіх гуцульських зібраннях. Щоразу чоловік привозить головні убори, які робить власноруч. Пенсіонер бідкається - нині такі вже не в пошані.

Василь Юсипів, учасник фестивалю: "Я то дуже люблю і всіляко борюся, аби то носили, але тепер-ка то не дуже хочуть. Раніше гуцули жили бідніше, так не було, лише один ряд покладе і все".

Натомість, інший учасник фестивалю — Іван Маджурак — дідівського вбрання не цурається. Каже, на свята з родиною завжди так одягається.

Іван Маджурак, учасник фестивалю: "Це є тут штані, а це — кресаня, а це — пасок вирізьблений".

Традиційний фестиваль гуцулів проводять на Прикарпатті. Для святкування ювілейного — 20-го — обрали містечко Верховина. Цьогоріч там побувала рекордна кількість учасників та гостей — понад півтори тисячі людей.

Василь Гондурак, голова Верховинської РДА: "Жителі Верховинського, Путильського та Рахівського районів деколи встидалися сказати — «я гуцул». Тепер ми гордо носимо те, що ми діти гуцульські нашої держави".

Ще звучить трембіта на цьогорічному фестивалі, а організатори вони вже будують плани наступного, 21-го свята українських горян. Для зустрічі обрали Путилу Чернівецької області.

Джерело: 5 канал
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути