chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні може знову з'явитися держоператор телекомунікацій

25 вересня 2012 о 11:52

У Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, пропонують наділити його безпрецедентними повноваженнями з реалізації телекомунікаційних держпроектів, пише «Комерсант-Україна».

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, опублікувала проект концепції створення національної інформаційно-комунікаційної інфраструктури (НІКІ) — документа, що формує основні принципи реформування національної системи зв'язку.

Метою реформи є забезпечення повсюдного доступу населення до сучасних телекомунікаційних послуг, формування єдиного інформаційного простору органів влади та об'єднання різних держпроектів у сфері інформатизації.

На базі НІКІ передбачається надавати населенню послуги інтернет-доступу, фіксованого, мобільного та IP-телефонії, «хмарної» обробки даних, а також електронних адміністративних послуг держорганів.

Для реалізації цих завдань в комісії пропонують створити державного оператора зв'язку і наділити його безпрецедентними повноваженнями.

Так, крім надання зазначених вище послуг, компанія повинна отримати право управляти всіма мережами зв'язку в країні в умовах надзвичайної ситуації, адмініструвати службу екстрених викликів «112», виступати одночасно генпідрядником і держзамовником робіт зі створення та розвитку НІКІ.

Держпідприємство, ймовірно, буде сформовано на базі вже існуючої компанії.

У документі наголошується, що створення нового оператора з нуля економічно недоцільно.

«Тому варто розглядати варіант реорганізації вже діючого підприємства, що має основні фонди у вигляді приміщень, технічних засобів, транспорту», — йдеться в документі.

Названим умовам найбільше відповідає «Укртелеком», відзначають опитані експерти.

Примітно, що «Укртелеком» лише нещодавно був приватизований — навесні 2011 року 92,79% його акцій придбав австрійський інвестиційно-фінансовий консорціум EPIC за 10,58 млрд гривень.

Новий оператор швидше за все буде створений на базі інфраструктури «Укртелекому», яка не використовується новими власниками, вважає заступник директора Інституту інформаційного суспільства Ярослав Павловський.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути