chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні може знову з'явитися держоператор телекомунікацій

25 вересня 2012 о 11:52

У Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, пропонують наділити його безпрецедентними повноваженнями з реалізації телекомунікаційних держпроектів, пише «Комерсант-Україна».

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, опублікувала проект концепції створення національної інформаційно-комунікаційної інфраструктури (НІКІ) — документа, що формує основні принципи реформування національної системи зв'язку.

Метою реформи є забезпечення повсюдного доступу населення до сучасних телекомунікаційних послуг, формування єдиного інформаційного простору органів влади та об'єднання різних держпроектів у сфері інформатизації.

На базі НІКІ передбачається надавати населенню послуги інтернет-доступу, фіксованого, мобільного та IP-телефонії, «хмарної» обробки даних, а також електронних адміністративних послуг держорганів.

Для реалізації цих завдань в комісії пропонують створити державного оператора зв'язку і наділити його безпрецедентними повноваженнями.

Так, крім надання зазначених вище послуг, компанія повинна отримати право управляти всіма мережами зв'язку в країні в умовах надзвичайної ситуації, адмініструвати службу екстрених викликів «112», виступати одночасно генпідрядником і держзамовником робіт зі створення та розвитку НІКІ.

Держпідприємство, ймовірно, буде сформовано на базі вже існуючої компанії.

У документі наголошується, що створення нового оператора з нуля економічно недоцільно.

«Тому варто розглядати варіант реорганізації вже діючого підприємства, що має основні фонди у вигляді приміщень, технічних засобів, транспорту», — йдеться в документі.

Названим умовам найбільше відповідає «Укртелеком», відзначають опитані експерти.

Примітно, що «Укртелеком» лише нещодавно був приватизований — навесні 2011 року 92,79% його акцій придбав австрійський інвестиційно-фінансовий консорціум EPIC за 10,58 млрд гривень.

Новий оператор швидше за все буде створений на базі інфраструктури «Укртелекому», яка не використовується новими власниками, вважає заступник директора Інституту інформаційного суспільства Ярослав Павловський.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути