chrome firefox opera safari iexplorer

В Бабиному Яру вшанували 71–шi роковини масового розстрілу євреїв

02 жовтня 2012 о 11:07

Поминальні заходи розпочалися напередодні вихідних і тривали декілька днів. Так, за ініціативи Єврейської ради України та Фонду «Пам’ять Бабиного Яру», у неділю від пам’ятного знаку, на перехресті вулиць Мельникова і Дорогожицької, до пам’ятника «Менора» пройшла траурна хода «Дорогою смерті», яка закінчилася мітингом і покладанням квітів до пам’ятних знаків і місць, пов’язаних із трагедією Бабиного Яру.

Водночас на 4 жовтня Київміськдержадміністрація анонсувала проведення прийому праведників Бабиного Яру — киян, які, ризикуючи власним життям, переховували євреїв, рятуючи їх від загибелі.

За рiзними даними, в Бабиному Яру окупанти розстрiляли вiд 70 до 200 тисяч людей рiзних нацiональностей, але щонайбiльше — євреїв. На Нюрнберзькому процесi над керiвниками нацистської Нiмеччини фiгурувала цифра 100 тисяч жертв.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути