chrome firefox opera safari iexplorer

І Київський культурно-мистецький фестиваль «Покрова.UA»

Дата події:13 жовтня 2012 о 12:00
Місце події:Київ, музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19 (м.Арсенальна)
Більше про подію:

13 жовтня відбудеться І Київський культурно-мистецький фестиваль «Покрова.UA».

Про це «Рідній країні» повідомили організатори фестивалю — Київська міська організація Спілки Української Молоді в Україні (СУМ в Україні).

«Свято Покрови носить символічний характер в українській культурі, — розповідає одна з організаторів заходу Людмила Юрченко. – Божа Мати була покровителькою українських козаків. 14 жовтня 1942 року з’явилася Українська повстанська армія, цьогоріч ми відзначаємо 70-річчя її створення. Тому Покрова – це свято борців за незалежність українського народу».

У програмі фестивалю – і співи етноколективів, і виступи представників Школи бойового гопака, а також показ фільму Івана Канівця «Українська революція» та лекції з історії від Володимира В’ятровича і Павла Подобєда.

Наймолодші відвідувачі зможуть взяти участь у майстер-класах від журналів «Крилаті», «Жила». Любителі поезії зможуть послухати поетів та бардів літоб’єднання «Севама».

Програма фестивалю

12.00 – 16.00

Гурти «Первоцвіт», «Фолькнери», «ВАРЙОН»;
фольклорне тріо у складі: Анастасія Друзюк, Юлія Новосад та Вікторія Коломієць;
Літоб'єднання Севама: барди Олексій Бик і Юрій Рудницький, поети Владислав Молодід, Оксана Яблонська, Юрій Сорока;
Школа Бойового Гопака.
Майстер-класи для дітей та дорослих.

16.00 — 17.00
Фільм Івана Канівця «Українська революція».
Лекція історика Павла Подобєда «Кияни у збройній боротьбі за незалежність».

17.00 — 18.00
Лекція історика Володимира В'ятровича про Українську Повстанську Армію.

Вхід вільний.

«Рідна країна»

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути