chrome firefox opera safari iexplorer

Львів зібрав сучасних драматургів на мистецький фестиваль

16 грудня 2011 о 09:34

На цьогорічну «Драбину» до Львова приїхали драматурги з Грузії та України — дванадцять митців, учасників проекту Британської Ради «Нова драма з театром Royal Court, який вважається одним iз найвідоміших експериментальних театрів Європи. На фестивалі можна було познайомитися з п’єсами молодих драматургів та поспілкуватися з ними на тему молодої драматургії. З’ясувалося, що немає жодного сучасного грузинського драматурга, який би не писав на тему війни.

І це зрозуміло, адже за 20 років незалежності Грузія пережила вже кілька воєн. Як пояснює життєрадісний Басса Джанікашвілі, який навіть про війну пише з гумором, є в наших драматургів і спільна риса: «Лондонські вчителі часто кажуть нам, що наші герої в творах не можуть нічого змінити. Це характерна риса пострадянської драматургії, у творі є мета, але її неможливо досягти».

Натомість організатори мистецького фестивалю, схоже, своєї мети досягли. «Головною ідеєю цьогорічного фестивалю стала популяризація української драми серед людей, представлення режисерам та театрам сучасних тенденцій нової драми, — розповідає «Українi молодій» Ольга Кік, координатор проекту. —  Оскільки у Львові такої інформації бракує, то ми вирішили принести нову драму до глядачів. А родзинкою фестивалю стало те, що на нього приїхала команда режисерів і драматургів iз Великобританії. Ми дуже сподіваємося, що після роботи з театром Royal Court вийдуть успішні п’єси і наші драматурги зможуть поставити їх у Лондоні. До прикладу, минулого року ми запрошували до Львова видатного німецького драматурга  Мартіна Гекманнса, якому сподобався один з українських аматорських театрів, і він запросив його в Німеччину. Вони вже налагодили співпрацю й наразі працюють над постановкою його п’єси в Німеччині».

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі