У парковій зоні з краєвидом на Дніпро гуляти тепер небезпечно, адже Київ потихеньку сповзає вниз, йдеться в сюжеті ТСН.
Асфальтова дорога тріснула, а земля розходиться під ногами. Якщо не зупинити цей процес, схил сповзатиме до рівного місця, застеріг геолог Василь Боковий.
Під загрозою опинилася вся панорама столиці. Сповзти можуть Києво-Печерська лавра, Аскольдова могила, Маріїнський парк, Арка дружби народів, Андріївська церква — загалом 80 аварійних об'єктів.
Не посунеться лише Верховна Рада, бо стоїть на стійкому ґрунті. А ще — скандальний будинок на Грушевського, 9-а та новий вертолітний майданчик, бо вони зведені на гігантських бетонних палях, і земля їм взагалі не потрібна.
Тим часом держава не фінансує укріплення схилів, натомість, на них не припиняють будівництва, які й стали однією з причин столичних зсувів.
Єдине, завдяки чому ще тримаються київські пагорби — це штольні, тунелі яких проходять під землею в центрі столиці. Вони складають дренажну систему, пояснив працівник управління протизсувних робіт.
Через щілини у стелі вода просочується у штольню і далі по трубах стікає в річку. Сто кілометрів підземних шляхів висушують схил і він стоїть на місці. Але нині це все знаходиться в аварійному стані: підлога піднімається, а стіни розсипаються. Через бруд вода просто не стікає – саме тому це все треба чистити.
Капітального ремонту у штольнях не було з радянських часів. Тож перенасичені водою, дніпровські схили потроху сповзають.
В управлінні підрахували, що на ремонт підземних штолень потрібно 20 мільйонів гривень. Ще дорожче коштуватиме укріплення палями.