chrome firefox opera safari iexplorer

Лавра та Маріїнський парк можуть сповзти вниз до Дніпра

11 жовтня 2012 о 11:33

У парковій зоні з краєвидом на Дніпро гуляти тепер небезпечно, адже Київ потихеньку сповзає вниз, йдеться в сюжеті ТСН.

Асфальтова дорога тріснула, а земля розходиться під ногами. Якщо не зупинити цей процес, схил сповзатиме до рівного місця, застеріг геолог Василь Боковий.

Під загрозою опинилася вся панорама столиці. Сповзти можуть Києво-Печерська лавра, Аскольдова могила, Маріїнський парк, Арка дружби народів, Андріївська церква — загалом 80 аварійних об'єктів.

Не посунеться лише Верховна Рада, бо стоїть на стійкому ґрунті. А ще — скандальний будинок на Грушевського, 9-а та новий вертолітний майданчик, бо вони зведені на гігантських бетонних палях, і земля їм взагалі не потрібна.

Тим часом держава не фінансує укріплення схилів, натомість, на них не припиняють будівництва, які й стали однією з причин столичних зсувів.

Єдине, завдяки чому ще тримаються київські пагорби — це штольні, тунелі яких проходять під землею в центрі столиці. Вони складають дренажну систему, пояснив працівник управління протизсувних робіт.

Через щілини у стелі вода просочується у штольню і далі по трубах стікає в річку. Сто кілометрів підземних шляхів висушують схил і він стоїть на місці. Але нині це все знаходиться в аварійному стані: підлога піднімається, а стіни розсипаються. Через бруд вода просто не стікає – саме тому це все треба чистити.

Капітального ремонту у штольнях не було з радянських часів. Тож перенасичені водою, дніпровські схили потроху сповзають.

В управлінні підрахували, що на ремонт підземних штолень потрібно 20 мільйонів гривень. Ще дорожче коштуватиме укріплення палями.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути