chrome firefox opera safari iexplorer

Мовне питання та створення єдиної православної помісної церкви в оцінках громадян (лютий 2009р.)

19 вересня 2010 о 17:59

„Українське демократичне коло” на замовлення Інституту політики з 30 січня по 5 лютого 2009 року провело всеукраїнське опитування. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни. За місцем проживання опитано1600 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки без врахування дизайн-ефекту з вірогідністю 0,95 не перевищує ±2,5%.

Сьогодні переважна більшість українців вважає вирішення мовного питання таким, що не потребує невідкладного вирішення (44%), або ж таким, що не є актуальним взагалі (38%). Лише 15% респондентів вважають, що мовне питання потребує свого негайного вирішення.
 
У ході опитування ставилося також і питання стосовно бачення українцями статусу православної Церкви в Україні. Найбільша кількість опитаних (39%) вважають, що в Україні має існувати єдина помісна православна Церква, підпорядкована власному (Київському) патріархатові. 24% дотримуються думки про те, що УПЦ має буди складовою Російської православної церкви, пов’язаною з Московським патріархатом. Разом з тим, більш, ніж третині респондентів було важко сформулювати своє ставлення до цього питання.

* Детальніше на сайті http://polityka.in.ua 

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути