chrome firefox opera safari iexplorer

Мінкульт перевірить фонди Національного художнього музею

26 жовтня 2012 о 10:05

Наказом міністра культури Михайла Кулиняка створена комісія з перевірки дотримання Національним художнім музеєм України встановленого законодавством порядку і стану зберігання фондів музею.

«Таке рішення прийнято з метою перевірки фактів, викладених у зверненні народного депутата України від 22.10.2012 р. № 083 в Мінкультури, з метою контролю за станом зберігання та переміщення музейних предметів Музейного фонду України, що зберігаються у фондах Національного художнього музею, а також з урахуванням звернень працівників музею та згідно з Інструкцією з обліку та зберігання музейних цінностей», — йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що до складу комісії увійшли представники Міністерства культури і головні хранителі фондів Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та Національного музею Тараса Шевченка.

Як повідомлялося, 5 квітня 2012 року з посади директора Національного художнього музею України був звільнений Анатолій Мельник, який раніше заявив, що з Будинку уряду зникли картини відомого українського художника Миколи Глущенка: «У риболовецькому колгоспі», «Вітрила на морі», «Дніпровська даль»,«Cело біля річки».

Перші дві картини зникли, ще дві, які залишилися висіти в Кабінеті Міністрів, працівники музею назвали фальшивкою. Страхова оцінка оригіналів становить 560 тисяч 700 гривень та 600 тисяч 700 гривень, відповідно.

6 квітня Міністерство культури повідомило, що звільнило Мельника з посади гендиректора Національного художнього музею за невиконання музеєм основних планових показників діяльності.

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...