У рамках нового проекту Толоки інтелектуальних комунікацій — «Фільмо-ТІК» — відбудеться показ документального фільму «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941», повідомляє Центр досліджень визвольного руху.
У кінострічці розповідається про події на Західній Україні перед початком Другої світової війни, прихід радянської влади, зміни кордонів і зникнення цілих держав з карти світу.
Вступну лекцію прочитає історик, науковий співробітник Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові Ігор Дерев’яний.
Саме в цій в’язниці після приходу радянської влади утримувались політв’язні, проводилися допити, а сусідній головний корпус займало обласне управління НКВД. Після нападу Третього Райху на СРСР в червні 1941 року працівниками НКВД лише в цій тюрмі було розстріляно понад півтори тисячі в’язнів.
У рамках проекту «Фільмо-ТІК» учасники переглядатимуть документальні та художні фільми переважно історичної тематики і обговорюватимуть їх. Передуватиме перегляду невелика лекція експерта, що відповідає темі фільму.
Довідка
«Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941» (режисер Тарас Химич) — документальний ігровий фільм 2010 року про події на Західній Україні після окупації цих земель радянською владою 17 вересня 1939 року.
Створений на основі архівних документів, матеріалів і спогадів свідків, представників українського, польського і єврейського народів довоєнної Галичини.
У фільмі використано кінохроніку та коментарі провідних науковців-істориків.