chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті відзначили 94-у річницю ЗУНР

02 листопада 2012 о 09:15

Урочистою ходою громадськості від будинку обласної влади до будинку правосуддя розпочалися в четвер в Івано-Франківську урочистості на відзначення 94-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки.

На площі біля пам’ятника діячам ЗУНР на вулиці Грюнвальдській відбулося урочисте віче за участю представників влади, місцевого самоврядування, політичних партій і громадських організацій, учнівської та студентської молоді, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

За словами прикарпатського краєзнавця Михайла Головатого, саме в цьому будинку, де тепер розташовані суд і прокуратура, у січні-травні 1919 року працював уряд ЗУНР, тут бували Симон Петлюра, Михайло Грушевський, Євген Коновалець, Євген Петрушевич, Кость Левицький.

Про особливе значення ЗУНР для державотворення говорив на вічі голова обласної ради Олександр Сич, наголосивши, що « вона найвище себе проявила зорганізованістю, впорядкованістю, структурованістю».

«Якщо для Східної України бідою стала внутрішня анархія і під її натиском впала Українська Народна Республіка, то Західно-Українська Народна Республіка зіткнулася з переважними силами сусіда – Польщі, який не хотів визнати нашої незалежності, і якби не це, вона була б хорошою, впорядкованою, структурованою українською державою», – сказав Олександр Сич.

Голова обласної ради, який обраний народним депутатом від ВО «Свобода» по Івано-Франківську, також провів паралелі з сьогоднішнім днем: «парламентські вибори показали, що галичанин стоїть на висоті свого завдання»; він переконаний, що «галичанин заслуговує, щоб йому поставили пам’ятник».

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути