chrome firefox opera safari iexplorer

До ювілею Кобзаря у 2014 році побачить світ Шевченківський щорічник

10 листопада 2012 о 09:00

Про це розповів Микола Томенко під час презентації Українського щорічника на 2013 рік, яка відбулась з нагоди Дня української мови та писемності у столичній  Книгарні «Є». Нагадаємо, що це видання підготували та видали Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» і видавництво «Веселка». Цього року Щорічник видається вже втретє.

Як поінформував ініціатор проекту, до 200-річного ювілею Тараса Шевченка, який відзначатиме світ у 2014 році, Фонд «Рідна країна» та видавництво «Веселка» презентують кілька освітніх та культурно-просвітницьких проектів.

Зокрема, одним із них стане Щоденник українця на 2014 рік, який матиме орієнтовну назву «Шевченківський щорічник-2014».  Це видання отримає спеціальну концепцію, яка передбачає окрім вже традиційних складових щорічника (персоналії, «Що я зробив для України», «народний календар та ін.») включити хронологію життя та творчості Кобзаря, афористику  поета (365 цитат) та ілюстрації (автопортрети та картини) Шевченка-художника.

Також Микола Томенко зазначив, що окрім Щорічника до ювілею Шевченка планується видати так званий «Перший альбом Шевченка». До нього входять рисунки 1839 — 1842 років, виконані художником у Петербурзі, та краєвиди Києва, типи селян і численні ескізи, етюди та начерки до «Живописної України», «Селянської родини», зроблені під час першої подорожі поета Україною 1843 року. Більшість рисунків виконано олівцем, в окремих випадках – тушшю-пером.

Як відомо, у 2012 році, в рамках проекту «Шляхами Тараса Шевченка», який реалізує Фонд «Рідна країна», було презентовано факсимільне відтворення «Альбому Тараса Шевченка 1845 року». Альбом малюнків 1845 року – це частина того, що довелося побачити і замалювати художнику Київської археографічної комісії Тарасу Шевченку під час його подорожей по містах і селах Київської і Полтавської губерній.

У презентації Щорічника на 2013 рік взяв участь авторський колектив, до якого входять ініціатор Щорічника, відомий громадський діяч та Голова Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, директор видавництва «Веселка» Василь Степаненко, головний художник видавництва «Веселка» Микола Пшінка.

Для довідки. Продовжуючи започаткований  світоглядний задум Ділового щоденника українця – світлими життєвими прикладами видатних українців спонукати кожного до щоденної активної праці та помислу «що я зробив для України», — у виданні на 2013 рік додані нові імена видатних українців та нові цікавинки.

Цьогорічне видання містить щоденний український народний календар, де зібрано весь багатовіковий досвід, всю історію розвитку, почуття, віру, прагнення, життя та ідеали наших пращурів як цементуючий матеріал нашої національної ідентичності.

У новому щорічнику опубліковано 365 афоризмів та стільки ж ілюстрацій про найвідоміші історичні, архітектурні культові пам'ятки України. Незмінною у щорічнику залишається рубрика «Що я зробив для України», де кожен власник цього видання зможе фіксувати свої  ідеї та плани на майбутнє.

Перший наклад щорічника 5 тисяч екземплярів і сьогодні він вже надійшов у вільний продаж.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути