chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні українців перевірять на знання рідної мови

09 листопада 2012 о 09:11

Завтра, 9 листопада, у День української писемності та мови на Українському радіо відбудеться традиційний Всеукраїнський диктант національної єдності.

Національна радіокомпанія України почала проводити диктанти від 2000 року. З тих пір щорічно в цей день всі охочі можуть взяти участь у написанні диктанту та з'ясувати, наскільки добре знають українську мову.

Торік організатори акції отримали 17 000 348 листів із радіодиктантом не лише з усіх областей України, а й з-за кордону: Росії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Бельгії і навіть Таїланду. Диктант писали люди різного віку та різних професій: школярі і студенти, військові та робітники, пенсіонери і домогосподарки.

Як стало відомо, нинішній диктант проведе доцент Київського університету ім. Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Традиційно диктант складатиметься зі 100-120 слів. Ті, хто напише його без помилок, будуть заохочені призами.

«Це — грошові премії, книги, компакт-диски з унікальними записами Українського радіо. Важлива умова — перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс — 01001», — заявили в Національній радіокомпанії.

Враховуючи, що щорічно разом із диктантом слухачі надсилають розповіді про себе міркування про мову, роздуми про значення акцій, які об'єднують націю, цього року вперше, крім диктанту, буде запропоноване творче завдання. Причому організатори проекту зазначили, що воно — необов'язкове і буде оцінюватися окремо.

Написання радіодиктанту буде супроводжуватися двогодинним марафоном, під час якого ведучі Аліна Акуленко та Роман Коляда будуть розповідати про історію акції, нинішніх спонсорів, призи, а також разом із гостями студії міркувати про те, що таке радіодиктант — перевірка грамотності чи громадянська позиція.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути