chrome firefox opera safari iexplorer

Обдарованих студентів зобов’язали повернути стипендії державі

11 листопада 2012 о 11:45

Заявлене Міністерством освіти підвищення президентських стипендій для призерів міжнародних та всеукраїнських олімпіад обернулося тим, що частина обдарованих студентів залишилася взагалі без жодних стипендій.

Президентських стипендій їм не виплатили, а звичайні академічні зобов'язали повернути. Про це в своїй статті для ZN.UA пише оглядач Марина Оксамитна.

Як повідомляло ZN.UA, згідно з постановою Кабміну Азарова розмір президентської стипендії склав 700 гривень, що на 30 грн менше звичайної академічної стипендії і майже на 2,5 тис. менше, ніж вона могла бути, якби уряд не скасував прийнятий раніше коефіцієнт нарахування.

Міносвіти спробувало заспокоїти громадськість, і розмістило на своєму сайті інформацію про те, що ним розроблено проект постанови КМУ про значне збільшення розмірів стипендій. Для врегулювання ситуації призерів міжнародних олімпіад запросив на зустріч сам міністр освіти Дмитро Табачник, проте згодом зустріч була скасована.

А переможців всеукраїнських олімпіад та Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт Малої академії наук запросили на зустріч у зал засідань вченої ради КПІ. Правда, відбулася вона без участі міністра. Але був і приємний момент — на цьому зібранні хлопцям вручили довгоочікувані банківські картки з першою президентською стипендією.

«Нам сказали, що в кожного на рахунку є певна сума. Вона нарахована не в повному обсязі, тому що зараз, перед виборами, грошей немає. Але потім нам все повернуть. До того ж, не підписано ще проект постанови про збільшення розмірів стипендії. Тому решта грошей почнуть нараховувати десь у грудні", — розповів один з учасників зустрічі.

Але при першому ж поході до банкомату щасливих переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсу МАН чекав ще один неприємний сюрприз: на картковий рахунок кожного було нараховано всього лише 394 гривніі це за два місяці.

Однак і це не все. На початку навчального року номінанти на президентську стипендію — переможці всеукраїнських олімпіад — одержали у своїх університетах, як і всі «пересічні» студенти, банківські картки, на які їм нараховували щомісяця 730 гривень академічної стипендії. Проте перед отриманням президентської «олімпійців» попросили здати ці картки. А коли вони вже знімали звідти якісь суми — зобов’язали повернути державі борг.

Таким чином, переможці всеукраїнських олімпіад отримали по 394 грн. до грудня й залишилися ще винними державі.

Переможців міжнародних олімпіад це поки не торкнулося. Вони отримують академічну стипендію разом з іншими студентами. Але бояться її витрачати, тому в будь-який момент від них можуть вимагати повернути гроші.

Розділи: Новини освіти

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути