chrome firefox opera safari iexplorer

16 листопада на Київщині відзначатимуть 100-річчя Андрія Малишка

13 листопада 2012 о 14:15

16 листопада 2012 р. о 12.00 в архівно-музейному комплексі «Літературно-мистецькі Плюти» (Київська обл., Обухівський р-н, с. Плюти, вул. Малишка, 44) відбудеться літературно-мистецька зустріч «Золоті розсипи поезії Андрія Малишка» з нагоди 100-річчя від дня народження видатного українського поета.

В рамках свята буде відкрито документальну виставку, яка розповість про життєвий та творчий шлях Андрія Самійловича Малишка (1912—1970). Це, насамперед, документи особового фонду поета в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України, де зосереджені автографи митця чернетки та начерки віршів, поем, балад; спогади, переклади, нариси, статті, записи творчого та побутового характеру часів Другої світової війни тощо.

Всебічно буде представлено епістолярну спадщину поета – його листування з О. Довженком, В. Сосюрою, В. Стусом, Остапом Вишнею, Т. Масенком, Г. Верьовкою, О. Гончаром, М. Рильським та багатьма іншими діячами української культури.

Невід’ємна частина експозиції — світлини А. Малишка різних років, на яких можна буде побачити поета в дитинстві та юності, під час війни, з дружиною відомою поетесою Любов’ю Забаштою, з рідними та друзями під час відпочинку, а також малюнки, портретні начерки, дружні шаржі.

Маловідомі документи з особового фонду А. Малишка доповнять матеріали з фондів його дружини Л. Забашти; письменників М. Шеремета, Ю. Смолича, О. Корнійчука, П. Тичини, М. Тарновського, кінорежисера В. Сичевського; композиторів Ю. Мейтуса, А. Кос-Анатольського, Г. Майбороди, П. Майбороди; художників Віри Єніної, К. Агніт-Слєдзєвського, С. Григор’єва та багатьох інших представників творчої інтелігенції, фонди яких знаходяться на збереженні в ЦДАМЛМ України.

Он-лайнову версію виставки невдовзі можна буде переглянути на офіційному порталі Державної архівної служби України (www.archives.gov.ua).

Під час урочистої частини свята плануються виступи Голови НСПУ В. Баранова, поетів М. Сома, В. Женченка, лауреатів премії ім. А. Малишка М. Луківа, В. Гаптара, С. Сіренко.

У концертній програмі візьмуть участь народний хор «Наддніпряночка», актори Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, колектив школи мистецтв м. Українка та ін.

До архівно-музейного комплексу «Літературно-мистецькі Плюти» можна дістатися м.т. № 313 від метро «Видубичі» до зупинки «Лікарня»

Меморіальний кабінет А. Малишка та П. Майбороди можна відвідати за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 22-а, ЦДАМЛМ України.

Тел. для довідок: 278-44-81, 278-49-85.

За матеріалами прес-служби ЦДАМЛМ України. Фото прес-служби

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути