chrome firefox opera safari iexplorer

100-тисячний винахід запатентували в Україні

21 листопада 2012 о 13:06

20 листопада 2012 року з нагоди вручення ювілейного стотисячного патенту на винахід відбувся брифінг для журналістів за участю Голови Державної служби інтелектуальної власності України  Миколи Ковіні. Про це УННповідомили у прес-службі МОНмолодьспорту.

Одна з авторів, завідувач відділу біохімії пухлинного росту Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького Софія Залєток розповіла учасникам брифінгу про колектив винахідників і про саму експериментальну розробку.

"Наше дослідження стосується медицини, а саме – онкології. Ми запропонували спосіб, що полегшує наслідки хіміотерапії під час лікування онкологічних захворювань. Він полягає в застосуванні екстракту зеленого чаю, який містить поліфеноли й частинки якого мають нанорозмір. Сподіваюся, що результати нашого експерименту щодо поліфенолів дадуть поштовх до клінічнихдосліджень і допомагатимуть людям, – підсумувала науковець.

Нагадаємо, 12 листопада 2012 року ДСІВ до відповідного державного реєстру внесено стотисячний патент України на винахід «Спосіб підвищення ефективності хіміотерапії резистентних до хіміотерапії злоякісних пухлин». Власником патенту є Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. Автори винаходу – співробітники відділу біохімії пухлинного росту: Софія Залєток, Олексій Орловський, Володимир Шляховенко, Олег Кленов, Олена Самойленко, Сергій Гоголь, Олена Карнаушенко, Алла Вербіненко.

Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути