chrome firefox opera safari iexplorer

Свій винахід у США презентуватимуть одеські студенти

05 липня 2011 о 14:36

Свій винахід — у Сполучених Штатах — презентуватимуть одеські студенти. Це пристрій, який дозволяє користуватися інтернетом людям із вадами зору та слуху. Презентація відбудеться у рамках «Імеджин кап» – своєрідного чемпіонату з програмування. Його влаштовує компанія «Майкрософт» у Нью-Йорку.

Євгену та Дмитру по 20 років. Утім, вони з властивою одеситам самовпевненістю взялися за розв'язання глобальних проблем людства. Саме такою була тема цьогорічного «Імеджин кап». Хлопці розробили комп'ютерну програму, яка дозволить людям із вадами слуху та зору користуватися інтернетом.

Євген Павлій, винахідник: «Пользователь слепо-глухой нажимает кнопку на джойстике, запускается вибрация, которая говорит ему, сколько пунктов в меню — здесь, допустим, четыре, хорошо, и потом ему рассказывает, что фокус находится на Е, D, и буквы постепенно читает».

Усе, що здорова людина бачить, користувач чудо-джойстика відчуває долонею. Принцип той самий, що й у шрифті Брайля, тільки замість випуклих крапок на аркуші - вібрація різної сили.

Дмитро Городницький, винахідник:"Нам, как людям, которые обладают зрением и слухом очень сложно переключиться на какое-то тактильное восприятие, но даже мы, используя некотрую техническую помощь, сверяясь со шрифтом Брайля, можем воспринимать эту информацию".

Тестували винахід у товаристві сліпих. Там його оцінили на відмінно. У світі вже існують пристрої, що допомогають незрячим та глухим користуватися інтернетом. Та коштують вони тисячі доларів. Для роботи з програмним забезпеченням українських студентів —  досить придбати джойстик за 10 доларів. Але ж і конкуренти підготувалися непогано.

Олексій Туманов, керівник проекту: «Ребята в мире делают много интересных вещей. Например, российская команда сделала программное средство, которое позволяет обучать детей построению оригами. Они считают, что с помощью этого программного средства они могут развить у детей креативность, продуктивность, эффективность, приучить их обучаться».

Чи вдасться одеським винахідникам вразити світ своєю ідеєю, стане відомо вже наступного тижня.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути