chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві знову протестують студенти

20 лютого 2012 о 10:50

Колона студентів рухається по проїжджій частині вулиці Грушевського від Майдану Незалежності до Верховної Ради.

Вони протестують проти закону Про вищу освіту №9655. Його Верховна Рада має розглядати цього тижня.

Студенти тримають в руках плакати з написами: «Побачиш Табачника — дай йому підсрачника», «Табачник, поверни українську мову та історію в школи», «За якісну освіту, за вільне студентство».

Вони також скандують: «Виходь, бунтуй, Україну рятуй», «Знання — не товар. Універ — не базар!», «Табачника на нари — тоді підем на пари!».

«Ми проводимо марш за якісну освіту і вимагаємо негайної відставки Табачника, недопущення ухвалення закону Про вищу освіту а також виселення студентів із гуртожитків під час Євро. В Україні ведеться політика знищення освіти. Цьому правлячому класу не потрібен народ і освічені люди. Вони хочуть лише бидло, яким легко керувати. новий закон Про вищу освіту означає повну її комерціоналізацію. Політика Табачника — це махрова українофобія. Про це свідчить його остання заява, що історію України треба прибрати із шкільного курсу», — наголосив учасник акції Андрій Іллєнко.

Загалом на протест зібралося близько 100 осіб. Серед демонстрантів студенти з усіх обласних центрів України, зокрема представники вишів Луганська, Ужгорода, Львова, Сум, Севастополя, а також студенти київських ВНЗ із КПУ, КІСІ, НАУ, КНЕУ, Національного університету ім. Шевченка.

Згодом до протестувальників мають також приєднатися студенти Міжнародного медичного коледжу, який нещодавно закрило Міністерство освіти. Серед них діти-інваліди та їхні батьки.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути