chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні знову починаються проблеми з поверненням депозитів

28 листопада 2012 о 10:21

Вкладники банку «Таврика», який відноситься до групи середніх, не можуть забрати з фінустанови свої депозити.

Проблеми відчувають також ті громадяни, які мають зарплатні або карткові рахунки у даній фінустанові — їм банкомати видають максимум по 100 грн.

"У моєї дружини термін депозитного договору з цим банком закінчився 24 листопада, сума невелика, 15 тис. грн, але грошей досі не видали, обіцяють, що розрахуються пізніше. Але коли — не кажуть, бо на активи банку нібито накладено арешт. Таких як ми, багато ", — розповів клієнт банку Михайло Семенович, пише «Сегодня».

В банку не приховують, що мають труднощі і заявляють, що за рішенням НБУ не можуть залучати депозити фізосіб і працювати з цінними паперами.

Інформоване джерело в банківських колах повідомило, що «Таврику» банкрутити не будуть, Нацбанк видасть їй до 500 тис. грн рефінансування (дешевий кредит під 7,5-8,5% річних), що допоможе пережити труднощі.

На користь цього говорить і поновлення виплат за зарплатними рахунками. На думку джерела видання, зараз у схожій ситуації перебувають близько 50 середніх і невеликих банків.

Через спад в економіці впав попит на кредити з боку виробників, тому малі банки поступово перетворюються на «фінансові пірамідки» — щоб повернути з відсотками раніше залучені гроші населення (основне джерело активів), вони беруть нові депозити під все більш високі відсотки (26 % річних і більше).

Це означає, що видані ними кредити подорожчають до 30% і вище, що робить такі банки неконкурентоспроможними в порівнянні з великими банками.

Наступний крок — їх банкрутство та ліквідація, адже у Нацбанку на всіх рефінансування навряд чи вистачить.

Зі свого боку? фінансовий аналітик Ігор Шевченко впевнений, що системна криза малих банків можлива лише у випадку, коли всі вкладники одночасно прийдуть за своїми грошима, а це малоймовірно, якщо не сіяти паніку.

«Малим банкам важче, ніж великим, але становище стабілізується, їм треба пережити грудень. Така ж ситуація була в кінці 2010-11 років і ніякої кризи банків не відбулося. З січня-лютого ставки опустяться до 19-20%, почнеться реальне кредитування економіки», — вважає він.

Населенню експерти радять не «вестися» на обіцянки високих відсотків за депозитами, а краще віддати гроші на зберігання у великий банк, нехай і під менші відсотки. А також — перевіряти, чи є банк учасником Фонду гарантування повернень вкладів.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути