chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен 17-й українець має інвалідність

03 грудня 2012 о 11:33

Майже кожен 17-й громадянин України має вади здоров’я, що кваліфікуються як інвалідність. На виплату соціальної допомоги інвалідам цього року передбачено виділити з державного бюджету понад 4 мільярди гривень. Максимальна місячна виплата інвалідам першої групи має скласти з грудня трохи більше ніж 1,5 тисячі гривень. (посилання на довідку).

Найбільша проблема «людей з інвалідністю є невиконання законів України», – сказав Радіо Свобода голова Національної Асамблеї інвалідів. Якби усі закони виконувалися, вважає Сушкевич, Україна б «вийшла на європейські й світові цивілізовані стандарти ставлення до таких громадян». Як голова Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич запевнив, що паралімпійська збірна України, виборовши 4 командне місце у Лондоні, довела, що інваліди здатні «долати будь-які перепони».

Однак, більшість інвалідів у своєму житті відчувають себе «як у клітці», оскільки у них дуже мало можливостей вільно пересуватися, вільно спілкуватися й працювати.

В Україні досі, попри норми законодавства, нове житло та об’єкти соціальної сфери переважно здаються без урахування можливостей та потреб інвалідів. Працедавці не дотримуються встановлених норм працевлаштування інвалідів, а громадські організації мають вкрай обмежені ресурси.

Люди з вадами здоров’я потерпають також від браку ліків й нетолерантного ставлення оточуючих.

Міжнародний день інвалідів щорічно відзначають 3 грудня з 1992 року з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

ООН закликає усіх діяти таким чином, щоб умови життя інвалідів були комфортними й дозволяли їм бути активними членами суспільства.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути