chrome firefox opera safari iexplorer

Луцький замок тепер має власну антологію поезій

06 грудня 2012 о 11:02

2012 рік запам’ятається книголюбам появою антології поезій про Луцький замок, пише ЛітАкцент з посиланням на Волинський інформаційний портал.

«Луцький замок у мистецькому просторі України» – це унікальна антологія поезій, написаних упродовж ХІХ-ХХ століть про найбільшу атракцію обласного центру – Луцький замок. За упорядкування такої збірки взялися Майя Хмелюк та Віра Кумановська. Вони довели, що Луцький замок Любарта – не лише пам’ятка архітектури XIV століття, історична споруда, а й цікавий поетичний образ, створений письменниками.

До збірки увійшли вірші відомих та малознаних митців, у яких замок оживає завдяки використанню оригінальних метафор, епітетів, порівнянь.

Загалом, у книжці представлено твори понад тридцяти письменників, серед яких – Олена Пчілка, Леся Українка, Юрій Косач, Кость Шишко, Йосип Струцюк, Олександр Богачук, Дмитро Павличко, Микола Гнатюк та інші.

«Поети висловлюють не лише захоплення віком (старезний, древні стіни), величчю, видом, архітектурними формами споруди (три вежі, зубчаті стіни, мури, бійниці, дикий рів), а й глибокі почуття особистісних переживань. Частіше замок Любарта пов’язується не стільки з ім’ям його засновника, скільки з духом пращурів. Автори ведуть діалог із різними епохами та культурами, тому поезії на тему замку, створюючи луцький феномен, можуть посісти належне місце і у світовій культурі», – розповідає Майя Хмелюк.

Видання ілюстроване зображеннями Луцького замку у виконанні художників: Володимира Жупанюка, Любові Косарук, Леоніда Литвина, Леоніда Хведчука, Миколи Шамрили.

Безсумнівно, книжка стане справжньою візиткою Волинського краю.

Видання визнане найкращою поетичною збіркою на книжковому форумі в Одесі.

Нагадаємо, Луцький замок став одним із семи переможців всеукарїнської акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».  

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути