chrome firefox opera safari iexplorer

Путін прирівняв мавзолей Леніна до Києво-Печерської Лаври

10 грудня 2012 о 17:08

Президент РФ Володимир Путін не погодився з твердженнями про те, що мавзолей Леніна не має зв'язків з російськими історичними і релігійними традиціями, передає УННз посиланням на прес-служубу ВВС.

На зустрічі з довіреними особами Путін зазначив, що причина зростання агресивних настроїв в суспільстві пов'язана з втратою традиційних моральних орієнтирів і цінностей.

"Після розвалу Радянського Союзу нічого натомість не вийшло. Навіть комуністична ідеологія вийшла з постулатів релігії, зокрема, навіть Кодекс будівників комунізму. Кажуть, що мавзолей не відповідає традиціям. Чому? Подивіться мощі в Київсько-Печерській лаврі, інших монастирях. Ви можете їх дивитися. Звичайно, нам треба повернутися до коріння, але, безумовно, на відповідному рівні ", — сказав президент Путін.

Довідка УНН: мавзолей В. І. Леніна (в 1953—1961 рр. Мавзолей В.І. Леніна і І.В. Сталіна) — Пам'ятник-усипальниця на Красній площі біля Кремлівської стіни в Москві.

Згідно радянській історіографії ідея не поховати тіло Леніна, а зберегти його, виникла в середовищі робітників і рядових членів більшовицької партії, які направили численні телеграми та листи про це керівництву Радянської Росії. Офіційно цю пропозицію озвучив М. І. Калінін. Проти відкрито виступив тільки Л. Д. Троцький, який назвав цю ідею «божевіллям».

Більшість пострадянських істориків вважали, що ця ідея насправді була інспірована І. В. Сталіним, а коріння цієї ідеї бачили в бажанні більшовиків створити нову релігію для переможного пролетаріату.

Задум створення Мавзолею ніс у собі елементи не тільки християнської, але й більш давньої традиції — звичай бальзамування правителів існував у Древньому Єгипті, а сама споруда нагадувало вавілонський зіккурат.

Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути