chrome firefox opera safari iexplorer

У Херсонщини з’явився офіційний бренд — «Скіфське Сонце»

14 грудня 2012 о 13:08

На фасаді адміністративного приміщення, у самому центрі Херсона, днями з’явився символ «Скіфського Сонця» — офіційний брендовий знак, який віднедавна візуально ідентифікує Херсонську область.

Місцева влада вже рік виношує ідею популяризування цього знака, адже він, на думку губернатора області Миколи Костяка, не лише «символізує сонячний південний регіон», а й має стати «синонімом високої якості херсонських товарів і послуг».

Розробляли цей брендовий знак представники обласного відділення Спілки рекламістів України. Як зазначено на офіційному сайті Спілки, автори нового символу хотіли, щоб він передовсім дав можливість чітко візуально ідентифікувати Херсонщину. І це можна зробити за допомогою... «Скіфського Сонця».

«Знак є збірним символом усіх переваг і достоїнств нашого краю, — ідеться на сайті. — Головним сенсоутворювальним елементом знака є спіраль, яка з найдавніших часів символізує життєву силу. Спіраль — це схематичний образ еволюції всесвіту і життя взагалі. Вона пов’язана з символікою центру, початком початків, звідки починається розвиток, еволюція, рух життя. Як плавна нескінченна лінія спіраль також символізує розвиток, безперервність, доцентровий і відцентровий рух, ритм дихання і самого життя».

От тільки далеко не всім херсонцям сподобалося запропоноване рекламістами та підтримане місцевою владою «Скіфське Сонце» як символ регіону.

А ще більше херсонців здивувало те, що цей брендовий знак почав з’являтися на адміністративних будинках, зокрема на приміщенні Головного управління економіки та Управління капітального будівництва ОДА, що за адресою проспект Ушакова, 47.

— Брендові знаки певних регіонів в Україні набувають дедалі більшої популярності. Можливо, це правильно, адже в людей відразу виникають чіткі асоціації з конкретною областю і, відповідно, товарами та послугами, які там якісно надають. Утім, ні для херсонців, ні для мешканці інших областей країни (а тим паче іноземців) запропонована місцевою владою стилізована свастика «Скіфське Сонце» зовсім не символізує наш край, не ідентифікує Херсонщину, — розповів херсонський журналіст Тарас БУЗАК. — Символ має бути пізнаваним, викликати чіткі асоціації з містом та регіоном. Вважаю, що брендом області може бути, наприклад, кавун. Від Львова до Києва всі знають, що херсонські кавуни — найкращі. Можна пропагувати наші помідори чи запашне херсонське зерно, зрештою, розробити туристичний бренд, який символізуватиме наші два моря, унікальні степи... Але зовсім не стилізований знак скіфів. Влада вже понад рік пропагує цей знак, імітуючи цим роботу щодо підтримки херсонських товарів, але результату майже нема. Тепер ось цей загадковий символ усупереч здоровій логіці «прикрашає» наші адміністративні будівлі. Херсонська область має свій прапор і герб, але на приміщеннях органів державної влади та місцевого самоврядування вішають нікому не зрозуміле «сонце».

Вадим ЛУБЧАК, «День»

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути