chrome firefox opera safari iexplorer

У 2013 році українці знову залишаться без грошей

29 грудня 2012 о 17:53

Економічна ситуація в Україні у 2013 році залишатиметься такою ж складною як і в попередньому, адже попит на українські товари за кордоном не буде зростати.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав економіст Олександр Жолудь.

«На початку наступного року будуть тривати і розвиватися ті тенденції, які ми мали у другій половині поточного року. Ми продовжуватимемо мати від'ємне, або практично нульове зростання промисловості. Ціни на українські експортні товари: метали, добрива, продукцію машинобудування та сільського господарства залишатимуться на тому ж рівні, на якому були. Не очікуємо зростання ані цін, ані попиту, що, безумовно, обмежує економічне зростання», — вважає економіст.

На думку Жолудя, і в середині країни не варто очікувати підвищення доходів населення.

«Усередині країни ми не очікуємо істотного підвищення або цін, або доходів населення. Те уповільнення, яке йшло у 2012 році по доходах населення, триватиме принаймні у першому кварталі наступного року», — сказав він.

Економіст наголосив, що у 2013 році відбудеться поступове послаблення гривні.

«Воно не відбулося торік через політичні причини, а не тому, що так склалася економічна ситуація. Тобто був великий дефіцит зовнішньоторговельний на фоні незростання притоку коштів з-за кордону, інвестицій та боргів. Воно все одно тисне на курси. Те, що його сьогодні утримали, доволі агресивно обмеживши кредити, це тимчасове явище. Основна причина — зовнішньоторговельна ситуація нікуди не поділася, і вона впливає і надалі», — переконаний Жолудь.

Економіст додав, що «у порівнянні з останнім кварталом 2012 року, ситуація майже не зміниться і залишатиметься такою ж складною».

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути