chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині маланкуватимуть два дні

08 січня 2013 о 16:37

«Вашківецька Маланка» і «Маланка-фест» відбудуться 14 та 15 січня на Буковині.

14 січня у Вашківцях відбудеться другий фестиваль «Вашківецька Маланка», а 15 січня центром Чернівців пройдуть учасники «Маланка-фесту».

Участь у Маланці у Вашківцях візьмуть гості із сусідніх регіонів та колективи з Румунії, Білорусі та Росії, повідомив оргкомітет фестивалю.

Вашківецька Маланка – одне з найяскравіших свят перевтілення на Буковині та й у всій Україні. Найпопулярнішими темами для перевдягання стають відомі українські політики.

Щонайменше 600 учасників із різних районів Буковини та інших областей дивуватимуть своїм карнавальним дійством 15 січня на фестивалі Маланки у Чернівцях. Найчисленнішими будуть переможці минулорічних фестивалів: Вашківецька та Красноїльська Маланки.

Організатор «Маланка-фесту» Оксана ЛЕЛЮК повідомила, що фестиваль відбуватиметься у два етапи: спочатку відбудеться хода маланок, а потім виступ колективів на площі Філармонії на спеціально обладнаній сцені.

Програма фестивалю «Вашківецька Маланка»

11.00 – маланковий хід-карнавал, відкриття фестивалю;
12.00 – конкурс маланкових гуртів, окремих театралізованих персонажів;
13.00 – фестивальний концерт фольклорних колективів;
14.00 – маланкові ігрища у кутах міста;
15.00 – «купанка» перебраних;
17.00 – фестивальний концерт молодих виконавців та гостей свята, нагородження переможців. Запалення маланкової ватри, фестивальний феєрверк та дискотека.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути