chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові палац Бесядецьких потребує негайної реставрації

31 січня 2011 о 11:20

У Львові пам’ятка архітектури на пл. Галицькій, 10, колишній палац Бесядецьких, сьогодні — єдина у місті збережена магнатська резиденція XVIII століття садибного типу, потребує негайної реставрації.

Пам’ятка перебуває у власності Львівського національного університету імені Івана Франка.

За останні кілька років будівля почала руйнуватися від даху до фундаменту. Під загрозою також цінні інтер’єри – скульптурний декор, виконаний відомими скульпторами вісімнадцятого століття, що працювали в епоху класицизму, повідомили у Львівській міській раді.

«Ми хочемо привернути увагу громадськості, передовсім, нашої держави, до стану об’єктів пам’яток національного значення у Львові і як вони фінансуються. Будівля на пл. Галицькій перебуває у власності Львівського університету. Однак університет, не отримуючи коштів з держбюджету, не проводить тут жодних робіт», – зазначила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

На початку XX ст. міська управа купила будинок у колекціонера Ф.Бесядецького. Тут знаходилась Торгово-промислова палата та постійно діюча виставка товарів. Після реставрації 1936 року тут мав бути Музей етнографії. В радянський час тут була обласна бібліотека, а у 2003 році палац передано ЛНУ ім. І.Франка. Протягом 2004—2006 років було проведено протиаварійні роботи.

«Університет подальше фінансування не продовжив і виведення з аварійного стану, що проводилось, можливо і призвело до такої руйнації. Зараз будинок не використовується, роботи не виконують», – додає Ліля Онищенко.

Попередньо планувалось, що у колишньому палаці розмістять історичний факультет. Однак, сьогодні приміщення занедбані та потребують негайної реставрації.

Фото з сайту http://www.skyscrapercity.com

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути