chrome firefox opera safari iexplorer

Комсомольський історико-краєзнавчий музей

  • 39800, Полтавська область, м. Комсомольськ, вул. Космонавтів, 4
  • (05348) 7-53-03
  • з 8 до 17 год., перерва з 12 до 13 год. Вихідні: субота, неділя.
  • Вхід вільний. Екскурсії за замовленням.
Варто побачити: макет птеранодона у натуральну величину; археологічні знахідки: серп епохи бронзи, скіфський кинджал, казанок гальштатської культури; лицарські обладунки; речі першопрохідців м. Комсомольська початку 1960-х рр.
Про музей:

Влітку 2000 року завдяки спільним зусиллям керівництва міста і адміністрації Комсомольського гірничо-збагачувального комбінату відкрився Комсомольський історико-краєзнавчий музей, де розмістилися такі реконструйовані та новостворені експозиції: «Палеонтологічна колекція», «Стародавня історія (археологія)», «Край у часи пізнього середньовіччя», «Етнографічна експозиція «Українська хата», «Історія геологічних досліджень краю», «Історія будівництва міста Комсомольськ та гірничо-збагачувального комбінату», «Історія підрозділів ВАТ «ПГЗК»», «Історія міста Комсомольська (окрема зала)»; кінолекційна зала, у якій об'єднані вистав¬кова та експозиційна функції (мінералогічна колекція та картинна галерея).

Відвідувачі ознайомляться з скансеном «Святині» за матеріалами розкопок археологічних експедицій та пам’ятним знаком одному з перших дослідників археологічної спадщини околиць Комсомольська Ю.О.Шилову, який знаходиться під відкритим небом біля входу у музей.

У музеї є бібліотека наукової та духовної літератури, аудіотека класичної музики, відеотека науково-популярних та документальних фільмів, які демонструються у сучасному кінозалі. Один раз на 2 роки в музеї проводяться «Шиловські читання», на яких представляються нові наукові матеріали з давньої історії краю. Також проводяться учнівські краєзнавчі читання названі «Кащєєвські» на честь місцевого краєзнавця Ю.Кащєєва.

Крім традиційних оглядових екскурсій, співробітники музею підготували спеціальні екскурсійні програми – по історичних місцях краю, на промисловий майданчик Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, тематичні по місту Комсомольську. 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути