chrome firefox opera safari iexplorer

Водохреща у Києві: пірнання в ополонки, півтораметрові снігурі, етно-дискотеки та козацькі бої

19 січня 2013 о 09:04

У суботу, 19 січня, святкуватимуть Водохреща. У столиці можна буде послухати святкову літургію та скупатися у крижаній воді у Гідропарку, у козацькому селищі «Мамаєва слобода», у Національному музеї народної архітектури та побуту України та «Парку Київська Русь».

Освячення води у Гідропарку відбудеться о 14.00, повідомляє прес-служба київської мерії. Крім купання в ополонці, відвідувачі зможуть подивитися у Гідропарку скульптури снігурів. Дві топіарні фігури птахів будуть розташовані спочатку біля каплички поблизу ополонки, а після свят їх встановлять поблизу станції метро «Лівобережна». Над виготовленням двох скульптур зимової птахи столичні зеленбудівці працювали півтора тижні. Спочатку змонтували каркас, а до нього закріпили соснову лапку, яку зібрали із використаних новорічних сосен. Одна скульптура із кріпленням досягає 1,5 метри.

Також відсвяткувати Водохреща мешканці і гості столиці зможуть в Національному музеї народної архітектури та побуту «Пирогово». Там о 10.00 почнеться літургія освячення води на подвір'ї старовинної церкви Архистратига Михаїла. Після служби музей запрошує зігрітися біля символічного вогнища та взяти участь у народних танцях.

У козацькому селищі «Мамаєва слобода» освячення води відбудеться о 8-й годині ранку, а усі бажаючі зможуть пірнути в ополонку озера Красавиця, з якого бере початок річка Либідь. Потім розпочинає роботу ярмарок народних майстрів та куштування звареного на відкритому вогні козацького куліша та печеної на відкритому вогні соковитої кабанятини. Об 11:30 відбудеться дружній бій між козаками «Лава на лаву» (стінка на стінку) за «Орданський Орден». Далі лунатимуть колядки, щедрівки від колективу «Добривечір», пісні й танці, народні гуляння.

У «Парку Київська русь», що в с. Копачів в Київській області Водохреща відзначатимуть 19 та 20 січня. Відвідувачі зможуть безкоштовно покататися на санях, запряжених кіньми зі стайні великого князя Київського, подивитися видовищні виступи вершників на княжих конях та відтворення середньовічного полювання, обряд запалювання вогнища та взяти участь в етно-дискотеці довкола нього.

«Рідна країна»

За матеріалами газети «День», сайту КМДА

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути