chrome firefox opera safari iexplorer

Кримські татари представлять у Києві свою музику, літературу і національну кухню

21 травня 2012 о 15:15

В Києві 26-27 травня на території Національного Музею національної архітектури та побуту України відбудеться фестиваль кримськотатарського мистецтва «Егрідал» (Егрідал — тат. Гілка гранату, символ розвитку і процвітання).

В програмі фестивалю буде представлено кращі зразки культури кримських татар: музику, танці, пісні народу у виконанні ансамблю «Мерджан», вироби майстрів прикладного мистецтва, продемонстровано фотовиставку народної архітектури, виставку зразків одягу кримських татар.

На фестивалі також здійснюватиметься розповсюдження літератури і компакт-дисків про культуру цього народу.

В ході дійства проводитимуться інтерактивні ігри, майстер класи з гончарства, вишивки, ювелірної справи, чеканки по металу, збиванню волоку. Також відбудеться презентація та дегустація національної кухні.

Організатори фестивалю: Національний Музей побуту та архітектури України, організатор проекту «Кримський стиль» Мамут Чурлу»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути