chrome firefox opera safari iexplorer

Україна може задарма отримати першу картину Пікассо

30 січня 2013 о 13:11

Україна може отримати першу картину Пабло Пікассо. Ліногравюру найдорожчого у світі художника вилучили на Волині під час спроби незаконно перевезти її через українсько-польський кордон, повідомляє кореспондент ТСН. 

Копія твору відомого іспанця «Жінка в кольє» датована 1962-м роком, і містить підпис автора. Найімовірніше, картина залишиться в Україні. Щойно водій вантажівки перетнув кордон, як зрозумів, що в Україні його з нетерпінням чекають. Прикордонники відразу доправили чоловіка на огляд, бо були поінформовані про можливе незаконне перевезення картин.

«В кабіні у спальнику, загорнуті у папір і плівку, знаходилося всього 6 предметів мистецтва, про 2 з яких водій, нібито, забув», — розповів керівник прес-служби Луцького загону прикордонного контролю Олег Личковський.

Як з'ясувалося згодом, чоловік, так би мовити, «забув» задекларувати якраз найцінніші полотна: оригінальний пейзаж відомого в Європі театрального художника Григорія Пожидаєва і ліногравюру Пабло Пікассо з його автографом.

Оригінальність відбитку картини «Жінка в кольє» засвідчує Сертифікат художнього аукціону в Цюріху. Автентичність твору підтвердила і мистецька експертиза.

«Лінорит в прекрасному збереженні, один з перших відбитків, там дуже такий граційний, дуже віртуозний підпис Пікассо», – переконує мистецтвознавець Зоя Навроцька.

32-річний рівненчанин пояснив, що полотна йому не належать. Він придбав їх на аукціоні в Польщі за дорученням свого роботодавця. Проте, слідчі сумніваються, чи доручив би навіть колекціонер-любитель таку справу професіоналу-далекобійнику.

«Встановлюється, чи справді він придбав їх у Польщі, і друга версія: можливо і картини були викрадені в якійсь європейській приватній колекції», – розповів речник УСБУ у Волинській області Михайло Баранов.

Якщо навіть факт купівлі підтвердиться, твори все одно конфіскують. Україна має шанс отримати у власність першу картину найдорожчого у світі художника. Скільки сьогодні коштують вилучені полотна волинських музейників цікавить не особливо. Для них важлива культурна цінність творів. Тому дуже сподіваються, що мистецькі раритети поповнять колекцію місцевого Художнього музею.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути