chrome firefox opera safari iexplorer

14 лютого Львівська національна галерея мистецтв святкує день народження

02 лютого 2013 о 09:54

14 лютого виповнюється 106 років з дня заснування Львівської національної галереї мистецтв. З цієї нагоди вперше одночасно у всіх відділах галереї відбудеться день відкритих дверей. 

Про це повідомляє прес-служба Львівської галереї мистецтв.

Сьогодні Львівська національна галерея мистецтв – один з найбагатших музеїв України. Її колекція налічує понад 60 тисяч творів світового та національного мистецтва від античних часів до наших днів і за кількістю та цінністю експонатів не має аналогів в Україні.

Завдяки директору Борису Возницькому були відкриті нові відділи та сектори, зокрема: каплиця Боїмів (1967 р.), музей-заповідник «Олеський замок» (1975 р.), музей «Мистецтво давньої української книги» (з 1997 р. – в новому приміщенні), Музей-садиба М.Шашкевича у с.Підлисся (1986 р.), музей «Русалки Дністрової» (1990 р.), Музей найдавніших пам’яток Львова (1993 р.), Музей оборонної архітектури «П’ятничанська вежа» (1995 р.), музей «Львівська сакральна скульптура ХУІІІ ст. Творчість І.Г.Пінзеля» (1996 р.), Музей-майстерня Теодозії Бриж (2000 р.), музей «Жовківський замок» (2001 р.), музей-заповідник «Золочівський замок (2004 р.), Музей Івана Виговського у с.Руда Жидачівського р-ну (2004 р.), Музей модерної скульптури М.Дзиндри у смт. Брюховичі (2005 р.).

Слід зазначити, що зараз у стадії реставрації перебуває Підгорецький замок та створюється музей «Жидачівщина».

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути