chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен вчитель і викладач в Україні недоотримує 3-5 тисяч гривень щомісяця

18 лютого 2013 о 10:59

Кожен вчитель і викладач в Україні недоотримує 3-5 тисяч гривень щомісяця, що в цілому становить 60 мільярдів на рік.

Це зумовлено невиконанням закону «Про освіту», пише у своїй статті для ZN.UA екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.

«Назріли зміни у ставленні суспільства і держави до вчителя, викладача, а також в оцінюванні їх діяльності. Те, що слід підвищити зарплату, зробити її справедливою, передбачити надання житла педагогам, — аксіома», — підкреслив Ніколаєнко.

При цьому він зазначив, що без диференціації оцінювання діяльності педагогів, стимулювання успішних, також не обійтися.

«Зараз багато нарікань з боку суспільства на діяльність окремих вчителів, а то і цілих колективів, а також з приводу поборів і хабарів. У зарплаті вчителя плата за якісну роботу повинна становити не менше половини або хоча б третину заробітку», — вважає Ніколаєнко.

За його словами, джерелами фінансування освіти сьогодні є, в основному, держбюджет та кошти батьків і студентів, а також незначна частка бізнесу.

«У вищій школі це співвідношення приблизно 65:34:1. Роль бізнесу у зміцненні матеріально-технічної бази освіти — мізерна. А тим часом у країнах Євросоюзу в структурі бюджетів університетів частка коштів бізнесу становить 15-25%», — відзначив Ніколаєнко.

Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...