chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі встановлять пам'ятник видатному скрипалю Давиду Ойстраху

20 лютого 2013 о 10:16

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення на сесії прийняли депутати Одеської міської ради. «Рішення ухвалено, враховуючи звернення видатних представників музичної та культурної громадськості, а також членів ініціативної групи з встановлення пам'ятника Ойстраху Д.Ф.», — сказано в документі

. Пам'ятник буде встановлено на майданчику зі сторони вулиці Рішельєвська.

Передбачається, що на відкриття монумента приїдуть знамениті музиканти. У свою чергу декілька депутатів виступили проти встановлення пам'ятника Д.Ойстраху. Зокрема, на думку депутата від «Фронту змін» Марини Багрій-Шахматової, готова бронзова статуя (її вже відлито в київських майстернях) більше нагадує сатирика Михайла Жванецького й першого секретаря ЦК КПРС Микиту Хрущова. Вартість пам'ятника – близько 100 тис. доларів.

Скрипаль, альтист, диригент, педагог Давид Ойстрах народився в Одесі у вересні 1908 року, помер в Амстердамі в жовтні 1974 року. Народний артист СРСР, лауреат двох державних премій 1-го ступеня – Ленінської (1960) і Сталінської (1943).

Д.Ойстрах — лауреат десятків престижних міжнародний конкурсів. Почесний член музичних академій Королівської — в Лондоні, Шведської – в Стокгольмі, а також Національної «Санта-Чечилія» в Римі, Американської Академії наук і мистецтв у Бостоні й т.д. Почесний професор Будапештської консерваторії та почесний доктор музики Кембріджського університету.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути