chrome firefox opera safari iexplorer

Міськрада Сум підтримала знесення пам'ятників Леніну, що залишилися в місті

27 лютого 2013 о 17:19

Сумська міськрада на сесії 27 лютого більшістю голосів підтримала пропозицію мера Геннадія Мінаєва про знесення двох пам'ятників Леніну.

Мінаєв виступив з ініціативою зруйнувати пам'ятник Леніну біля ДК «Хімік» і замінити його пам'ятником відомому сумському промисловцю Олександру Кравченку, а пам'ятник Леніну в районі Дуровщина переплавити на пам'ятник засновникові Сум Герасиму Кондратьєву.

За пропозицію мера проголосували 43 з 75 депутатів міськради.

Втім, за підсумками голосування Мінаєв сказав, що поки утримається від активних дій, до яких би приступив, якби його підтримали дві третини депутатів.

«Сподівався на більш істотну підтримку, якщо б мене підтримали дві третини міськради, кроки були б радикальними...», — прокоментував він результати голосування.

Нагадаємо, 15 лютого на центральній площі міста Охтирка у Сумській області група осіб на чолі з народним депутатом від во «Свобода» Ігорем Мірошниченком зруйнувала пам'ятник Леніну, зваливши його з постаменту.

Після цього міський голова Сум Геннадій Мінаєв запросив організаторів руйнування пам'ятника знести пам'ятники Леніну і в обласному центрі.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути